1. Welcome to kiwibox

  We're happy that you are part of our community. Please take a few minutes discover how kiwibox works.

  You want to explore kiwibox on your own? No problem. You can easily restart the tour at any time by using the sidebar if you change your mind.

 2. Logo

  A click on the kiwibox Logo brings you back to the startpage. Besides a menue with a lot of useful links opens if you mouse over.

 3. Notifications

  You may find all of your news, friendship requests and messages up right in the navigation bar.

 4. Settings

  Just mouse over a post and the gearwheel will appear. Here you'll find all the settings for your news.

 5. Supermodul

  The supermodul summarizes various contents. Enjoy exploring!

DueHolt6

DueHolt6   , 42

from United

Statistics

Jak pozbyc sie pryszczy

Pryszcze na pośladkach mogą korzystać różną przyczynę wystąpienia, jednak bez powodu na nią każdy wolałby ich zawsze nie mieć - oprócz kształtu pupy i cellulitu to inne zmartwienie połączone z stanem tylnej partie ciała. Choć również o nich mówimy, szukamy sposobów, gdy się pryszczy na pośladkach pozbyć. Dla wielu kobiet wypryski są bowiem powodem rezygnacji z basenu, ćwiczeń na siłki czy nawet lekcji wf-u, w niektórych przypadkach pryszcze mogą i być wielkie, co mówi do innego dyskomfortu. Aby wiedzieć, jak poradzić sobie z wypryskami na pośladkach, należy najpierw poznać uwagę ich przyjścia.
Pryszcze na pośladkach: przyczyny
1. Trądzik skupiony
Jeden z najbardziej poważnych rodzajów trądziku - jak sama nazwa wskazuje, jest on nie pojedynczo, zaś w postaci skupionej, towarzyszą mu ropnie, zaskórniki, a jeśli torbiel pęka, wynika spośród niej ropa, co może te doprowadzać do powstawania blizny. Trądzik skupiony występuje w mieszkaniach z grubą sumą gruczołów łojowych - najczęściej na osób, a również plecach, na skórze głowy czy właśnie na pośladkach. Trądzik skupiony znacznie częściej jest u ludzi niż u osób.
2. Rogowacenie okołomieszkowe
Rogowacenie często jest mylone z trądzikiem, przynajmniej jego motywacje są inne - pojawia się na zysk nadmiernej keratynizacji naskórka, która idzie do zatykania ujścia mieszków włosowych przez martwe komórki skóry. Dociera do stworzenia krostek - różowawych (podobnych w charakterze do koloru skóry), czerwonawych, brunatnych (w krótkich przypadkach). Rogowacenie poznasz po tym, że skóra wokół niego istnieje wysoce sztywna i zaczerwieniona - dlatego właśnie wymienia się je potocznie "gęsią skórką" - w kontakcie krostki przypominają te, które pojawiają się, jak nam zimno lub znacznie się przestraszymy. Rogowacenie mówi nie tylko na pośladkach, tylko również osoby, ramionach.
Wypryski na pośladkach może również powodować pojawiająca się w przestrzeni odbytu opryszczka narządów płciowych.
3. Noszenie nieodpowiedniej bielizny
W obecnych latach popularne stawało się noszenie stringów czy koronkowych majtek z środków syntetycznych (m. in. nylonu, poliestru, akrylu). Niestety, choć wizualnie niektórym się podobają, mogą wykonywać powstawanie wyprysków. Pupie jest w nich po prostu ciasno, poci się, a pot zostaje dodatkowo zatrzymany blisko skóry. Pojawiają się podrażnienia, które choć typowym trądzikiem nie są, potrafią go z stanu przypominać. Przed przystąpisz do leczenia wyprysków, spróbuj przez tydzień-dwa nosić bieliznę z zwykłych produktów i zobacz, jakie będą skutki - żyć chyba wtedy dziś niewłaściwie dobrana bielizna (zwłaszcza powodujące dodatkowe otarcia stringi) jest podstawą wysypu krostek.
4. Niewłaściwa higiena
Niewłaściwa higiena intymna nie musi oznaczać, że mycie i chronienie "tych" miejsc zaniedbujemy, lecz że pytamy o nie w negatywny sposób. Jeżeli więc zauważasz, że podrażnienia pojawiły się na pupie po zakupie konkretnego preparatu do sposoby na pryszcze , świadczy to pewnie, iż ten nie preparat leczy na twoją skórę drażniąco i warto go zastąpić na inny. Do pielęgnacji pośladków możesz stosować te same kosmetyki, co do twarzy - powinny mieć one wady złuszczające, co zapobiegnie powstawaniu nowych wyprysków.
Przyczyną powstania krostek na pośladkach prawdopodobnie istnieć wyjątkowo alergia na poszczególny składnik kosmetyku - jeżeli ją dostrzegasz, warto na czas co chwila tygodnia zwolnić ze stosowania danego preparatu.
5. Czyrak
Czyraki nie dość, iż są brzydkie, to dodatkowo duże. Najpierw wyglądem przypominają krostkę, później w obecnej krostce zaczyna sprawdzać się ropa. Czyrak jest chorobą bakteryjną, wywoływaną zazwyczaj przez gronkowca złocistego, jego objawem, oprócz ropnych wyprysków, istnieje także podwyższona temperatura. Czyrak może jeszcze być przy powikłaniach egzemy, świerzbu, atopowego zapalenia skóry (AZS).
Trądzik to choroba przewlekła, trudna do działania. Występuje on z nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Najwięcej spośród nich sugeruje w sektorze tzw. strefy T, lub w miejscowościach czoła, nosa i brody - przede wszystkim tak tam pojawiają się zmiany trądzikowe. Potrafią się jednak pojawiać jeszcze na plecach i dekolcie. Strach i hormony pobudzają gruczoły do usuwania nadmiaru sebum, natomiast w wyniku skóra stoi się przetłuszczona i świecąca. Sebum jest drogą pożywka dla bakterii - mikroorganizmy rozkładają je, a efekty planu chodzą na skórę drażniąco. Końcem jest zaczerwienienie skóry oraz zmiany krostkowe.
Jak pracować skórę trądzikową?
Niezależnie od wieku, zasady pielęgnacji skóry trądzikowej są bliskie i przystosowując się do nich potrafimy nie tylko poprawić jej stan, ale i zapobiec powikłaniom potrądzikowym, takim jak blizny i przebarwienia. Pielęgnacja jest skłonna od fazy choroby.
Jeśli trądzik ma charakter ciężki, powinniśmy przede wszystkim udać się do dermatologa, który przepisze nam dobre leki i poleci specjalne, delikatne preparaty. Warto również odwiedzić lekarza endokrynologa, który zapozna się z sukcesami badań hormonalnych natomiast na ich treści stwierdzi, czy wywiad z trądzikiem jest oczywiście takie podłoże.
6503875367688545488.jpg
Jeśli jednak nasz trądzik jest mały, żeby hamować rozwój wady i kontrolować skórę w jak najprawdziwszym bycie, powinniśmy zaczynać się do normalnych zasad pielęgnacji postaci z punktami.
Uporczywy trądzik to dermatologiczny problem, jakim powinien zainteresować się lekarz. Kto jednak zajmie się całą rzeszą kobiet, którym po nisku z okresu do momentu wyskakują pryszcze? Jeśli tak chodzi o własne wypryski, możesz zacząć zdiagnozować się sama.

Po pierwsze, zlokalizuj strefę, w której zmiany pojawiają się najczęściej, i po drugie, przyjrzyj się wyglądowi samych wyprysków. Taka analiza da Ci przeznaczyć czynnik, który chyba najbardziej szkodzi czystości Twojej skóry. Kiedy już to osiągniesz, sprawdź, jakie sposoby (nie tylko pielęgnacyjne) zmienić, by „niespodzianka” rozumiała Ci się odtąd tylko miło.

Typ krost: ropne cysty na twarzy i żuchwie

Co Ci szkodzi: stres

Powiązanie: „Zapalne zmiany skórne mają związek z ogromniejszym poziomem kortyzolu, znanego też jako hormon stresu. Kortyzol pośrednio pobudza aktywność gruczołów łojowych i zaostrza trądzik” – mówi dr Karolina Kopeć, dermatolog z kliniki DermaMed we Wrocławiu. Nerwusom nie pomaga też rozdrapywanie zmian, więc ręce przy sobie!

Rozwiązanie: Jednakże nie odda się uniknąć stresujących sytuacji, ale da się wywołane stresem napięcie rozładować. Sen jest wrogiem hormonów stresu i znajomym pięknej cery. 6-8 godzin wystarczy, by obniżyć poziom kortyzolu.

Nie zostawiaj też, że ćwicząc 30 minut dziennie (seks się liczy), podnosisz poziom endorfin i przynosisz więcej tlenu do komórek w skórze (zobacz, dlaczego seks jest najzdrowszym antidotum na lęk i nie tylko). Dotlenianie zabija bakterie beztlenowe, takie jak Propionibacterium acnes, jaka jest dokładna za rozwój trądziku.