1. Welcome to kiwibox

  We're happy that you are part of our community. Please take a few minutes discover how kiwibox works.

  You want to explore kiwibox on your own? No problem. You can easily restart the tour at any time by using the sidebar if you change your mind.

 2. Logo

  A click on the kiwibox Logo brings you back to the startpage. Besides a menue with a lot of useful links opens if you mouse over.

 3. Notifications

  You may find all of your news, friendship requests and messages up right in the navigation bar.

 4. Settings

  Just mouse over a post and the gearwheel will appear. Here you'll find all the settings for your news.

 5. Supermodul

  The supermodul summarizes various contents. Enjoy exploring!

czliuff3

czliuff3   , 55

from Humacao

Statistics

Pożyczki pod zastaw nieruchomości jako nowy produkt kredytowy na


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są względnie nowoczesną ofertą na rodzimym rynku usług kredytowych. Jednak w swojej budowie przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe oferowane przez typowe banki. Należy jednak wskazać na parę podstawowych rozbieżności. pozyczki prywatne oferty
pozyczka hipoteczna
1-wsza z nich to podmiot, jaki to jest w stanie przekazać sumy wnioskowanej pożyczki. Jeśli przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. W większości wypadków jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Weryfikacja zdolności kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki pragnąc podtrzymać zdrową politykę kredytową są obowiązane do badania i sprawdzenia osób, które są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, przynajmniej statystyczne przesłanki aby domniemywać, że dług będzie opłacany w sposób poprawny.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na nieznacznie odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie ma bowiem możliwości weryfikacji ewentualnej osoby zainteresowanej otrzymaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do BIK innymi słowy do fundamentalnego narzędzia którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym konieczne jest stosowanie adekwatnych zabezpieczeń spłaty pożyczki