1. Welcome to kiwibox

  We're happy that you are part of our community. Please take a few minutes discover how kiwibox works.

  You want to explore kiwibox on your own? No problem. You can easily restart the tour at any time by using the sidebar if you change your mind.

 2. Logo

  A click on the kiwibox Logo brings you back to the startpage. Besides a menue with a lot of useful links opens if you mouse over.

 3. Notifications

  You may find all of your news, friendship requests and messages up right in the navigation bar.

 4. Settings

  Just mouse over a post and the gearwheel will appear. Here you'll find all the settings for your news.

 5. Supermodul

  The supermodul summarizes various contents. Enjoy exploring!

dishjumbo6

dishjumbo6   , 30

from West New York

Statistics

karin germe fiyatları

Karın gerilmesi (Karın gerilmesi), fazla yağ ve çatlaklar bulunan kalitesiz derinin çıkartılması ile karın ve midenizdeki fazlalıkların yok olmasıdır.

Doğumlar sonucu karın derisinde sarkma ve çatlaklar, karın içi organları çevreleyen karın duvarı kaslarında gevşeme oluşmakta. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle beraber karın bölgesinde yağ toplanmaları oluşur. Karın germe operasyonu, sarkmış ve çatlamış karın derisini germenin yanısıra karın duvarı kaslarını da gerginleştirerek deforme olmuş karın görünümünü düzelten bir işlemdir.

Kimler Ameliyata Uygundur?

Ameliyatın planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Karın derisinde sarkma ve çatlakları çok bulunmayan bireylerde oldukça olağan işlemler olan miniabdominoplasti veya yağ alma gibi operasyonlar düşünülebilir.

Karın gerdirme ameliyatı olmak arzu eden bayanlar gelecekte doğum yapmayı düşünüyorlarsa bu operasyonu doğumlardan sonra planlamalıdır. Çünkü bu operasyondan sonra doğum yapılır ise karın derisi ve karın duvarı kasları gebelik sırasında tekrardan deforme olacaktır.

Karın gerilmesi operasyonu planlanan bir kişinin kilolu ise zayıflaması ve ideal kilosuna düşmesi tercih edilmektedir. Kilolu hastalarda karın derisi kalınlığı da çok olduğu için normal kilodaki hasta kadar derinin gerilmesi muhtemel olmayacak ve birebir derecede güzel sonuçlar elde edilemez.

Karın germe operasyonlarında yara iyileşmesini negatif etkileyen faktörlerden birisi de sigara kullanımıdır. Hastaların tercihen operasyondan Üç hafta önce sigarayı bırakmaları önerilmektedir.

Operasyon ve Sonrası

Karın gerilmesi ameliyatı yaklaşık 2,5-3 saat süren bir işlemdir. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Hasta aynı gün ya da bir gece hastanede kaldıktan sonrasında operasyonun ertesi günü evine dönebilir. Dikişler ise 10-12 günlerde alınır. Hastanın birinci bir hafta içinde bir miktar eğilerek yürümesi ve yatarken de dik pozisyonda yatmaması önerilir.

Karın gerdirme operasyonlarının izi iç çamaşırı içinde gizlenebilecek bir izdir. Bu yara izi 8 ay Bir sene gibi bir müddette solar ve deri rengine yaklaşır. Ameliyat sonrasında ikinci haftadan sonrasında hafif egzersizler önerilmekle beraber ağır egzersiz ve sporlardan 3 ay zamanla ırak kalmak gerekir.


karın germe fiyatları