1. Welcome to kiwibox

  We're happy that you are part of our community. Please take a few minutes discover how kiwibox works.

  You want to explore kiwibox on your own? No problem. You can easily restart the tour at any time by using the sidebar if you change your mind.

 2. Logo

  A click on the kiwibox Logo brings you back to the startpage. Besides a menue with a lot of useful links opens if you mouse over.

 3. Notifications

  You may find all of your news, friendship requests and messages up right in the navigation bar.

 4. Settings

  Just mouse over a post and the gearwheel will appear. Here you'll find all the settings for your news.

 5. Supermodul

  The supermodul summarizes various contents. Enjoy exploring!

icicle4church

icicle4church   , 32

from Anchorage

Statistics

Kredi Hesaplama Merkezi

Kredi hesaplama bankalar tarafından gerçek ya da tüzel kişilere verilen finansal destek ürünlerinin maliyetinin hesaplanmasıdır. Ülkemizde ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler için bankaların nakit desteği bulunmaktadır. Bankalar müşterileri için çeşitli adlar altında finansal destek sağlamaktadır. Bankaların belli bir faiz karşılığında tüketicilerin kullanması için sunduğu parasal destek genel olarak kredi diye adlandırılır. Konut, ihtiyaç, taşıt, bireysel, tarım, ticari, eğitim, sağlık, tatil, bayram gibi başlıklar altında verilen destek, zor durumda olan tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktadır. Faiz karşılığı verilen ve bir borç türü olan krediler belli bir süre sonunda ödenmek üzere verilir. Bankalara finansal destek için başvuran tüketiciler başvuruları kabul edildiğinde banka ile bir sözleşme imzalarlar. Banka ile yapılan sözleşme gereğince borçlu gerçek ya da tüzel kişi, borcunu vade süresi boyunca düzenli ödeyeceğini taahhüt eder.

Kredi kullanmak için bankalara başvuruda bulunmak isteyenler, bankaları karşılaştırmalı ve doğru bankayı tercih etmelidir. Günümüzde iletişim ve bilişimin gelişmiş olması bütün konularda olduğu gibi bankacılık ve finans konusunda da bilgiye en kısa sürede ulaşılmasını sağlamaktadır. Kredi hesaplama işlemi internet ortamında online hizmet veren hesaplama siteleri ile mümkündür. Kredi Hesaplama Merkezi de online bilgi almanıza ve hesaplama yapmanıza yardımcı olan hesaplama aracıdır. Kredi Hesaplama Merkezi sizin için bankaların maliyeti hakkında bilgi alabileceğiniz ve karşılaştırma yapabileceğini bir hesaplama hizmeti vermektedir. Hesaplama yapmak, bankacılık eğitimi almış hesaplama uzmanlarının işidir. Kredi Hesaplama Merkezi sizin için bu hizmeti vermektedir. Bankalara ait faiz bilgisi ve vade bilgisi maliyet hesaplamak için gerekli bilgilerdir. Kullanılan krediye ait faiz bilgisi tek başına hesaplama yapmak için yeterli değildir. Vade süresi, ek masraflar da maliyete etki etmektedir. Ek masraflar da kullanılan ürüne göre değişmektedir. DASK, dosya masrafı, işlem ücreti, işsizlik sigortası, komisyon, hayat sigortası, BSMV gibi bankaların ek uygulamaları maliyetin yükselmesine neden olmaktadır.

Kredi hesaplama işlemi, bankaları karşılaştırmak ve en uygun banka seçeneğini belirlemek için yapılmaktadır. Kredi başvurusu yapmadan önce, öncelikle hangi kredi ürününe ihtiyacınız olduğunu belirlemeli, bankaların kredi maliyetleri hakkında bilgi almalı ve doğru bankayı belirlemelisiniz.


Detailed info on kredi can be found on the main website.