1. Welcome to kiwibox

  We're happy that you are part of our community. Please take a few minutes discover how kiwibox works.

  You want to explore kiwibox on your own? No problem. You can easily restart the tour at any time by using the sidebar if you change your mind.

 2. Logo

  A click on the kiwibox Logo brings you back to the startpage. Besides a menue with a lot of useful links opens if you mouse over.

 3. Notifications

  You may find all of your news, friendship requests and messages up right in the navigation bar.

 4. Settings

  Just mouse over a post and the gearwheel will appear. Here you'll find all the settings for your news.

 5. Supermodul

  The supermodul summarizes various contents. Enjoy exploring!

vkfictorpia

vkfictorpia   , 44

from Humacao

Statistics

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwag


Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w minionym czasie dość popularnym zagadnieniem. Opinie na jej temat pozostają jednakże całkowicie różne. Swój chłodny klimat zawdzięcza przede wszystkim doniesieniom medialnym, które to ostrzegają przed rzekomymi minusami, jakie to się z nią łączą. Ostrzegają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem udzielanych pożyczek zabierali mieszkania biednych osób.

Prawda jawi się być jednak trochę bardziej skomplikowana niż w schemacie biedni pożyczkobiorcy i nierzetelni pożyczkodawcy. W chyba każdej płaszczyźnie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się wartościować w sposób generalny konkretnego zjawiska. Normalna pożyczka pod zastaw mieszkania jest w całości pewna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron zdaje sobie sprawę ściśle na co się zgadza.
kliknij tutaj, aby prześledzić
Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane przez podmioty prywatne (zwykłe kredyty hipoteczne w ich odróżnieniu są (udzielane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody zawierania umów przez równorzędne strony, która to reguła zawiera się polskim KC. Strony ustalają, że jedna ze stron użycza pożyczki w danej kwocie a druga strona obiecuje ją spłacić w ustalonym okresie, razem z dodatkowymi odsetkami i kosztami.
http://forums.playcomet.com/viewthread.php?tid=33138&extra=
Z racji tego, że osobisty inwestor nie posiada uprawnień banku (np. nie będzie w stanie sprawdzać pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się w związku z tym poprzez zrealizowanie wpisu w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to względnie nieskomplikowana struktura od strony prawnej.